Czy prezent na komunię musi być rzeczywiście taki drogiPierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem. Niestety ten wyjątkowy dzień nie do końca jest ważny z wiadomego względu, a z uwagi na otrzymywane prezenty. Bardzo dużo się o tym mówi. Można spotkać się z głosami, które mówią, że prezent na komunię musi być drogi i koniec. Czy to jest prawda? Nie do końca. Sprawdźmy to.

Nie liczy się cena

Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim duchowy dzień, w którym dzieci przyjmują kolejny sakrament. Niektóre rodziny jednak robią z tego dnia wielką imprezę i troszkę zapominają o tym, co najważniejsze. Zamiast podejść do tego w sposób racjonalny, to goście zaczynają się licytować, kto dziecku komunijnemu wręczył droższy prezent. Jest to absolutnie nie do przyjęcia.

Nie liczy się cena, a tak naprawdę gest. Prezent na komunię (najczęściej kupowany) powinien być po części także pamiątką. Po kilkunastu latach można po ten prezent sięgnąć i przypomnieć sobie ten wspaniały dzień.

Postaw na literaturę

Literatura religijna, która nadaje się idealnie na prezent komunijny, jest mocno rozbudowana. W okolicach kwietnia, na sklepowych półkach oraz w księgarniach pojawiają się propozycje książek i idealnych do wręczenia na komunię. Na pewno numerem jeden jest Biblia. Jest to główna książka, z którą powinno się zapoznać każde dziecko. Biblia wcale nie musi być napisana skomplikowanym językiem.

Na rynku znajdziemy Biblie ilustrowane, które pozwalają dziecku zrozumieć wszystko to, co jest najważniejsze w chrześcijaństwie. Kolejna propozycja to Pismo Święte oraz innego rodzaju opowiadania powiązane z religią.

Warto na pierwszej stronie wybranej książki, napisać ciekawą dedykację. Postawmy na własne słowa. Wierszyki, które zostaną ściągnięte żywcem z Internetu, nie będą naszymi słowami, a więc mogą się okazać puste i bez wyrazu. Życzenia nie muszą się rymować. Warto, aby płynęły one prosto z serca i były rzeczywiście szczere. Dziecko to doceni, a po upływie lat będą to bardzo ważne słowa, którymi warto się sugerować w życiu.