Jaki prezent na komunię kupićSezon komunijny w pełni, jeśli w tym roku wybierasz się na tą uroczystość i nie masz jeszcze pomysłu na prezent to idealnie trafiłeś. W poniższym artykule przedstawimy garść pomysłów na wyjątkowy prezent na komunię.

Książka ponadczasowy pomysł na prezent

Książka to jedna z tych propozycji, które jest ponadczasowa i zawsze warto wziąć ją pod uwagę przy kupnie komunijnego prezentu. Może stanowić tylko dodatek do prezentu, można też kupić całą serię książek, które będą stanowić główny prezent. Warto pamiętać o dedykacji, która będzie wyjątkową pamiątką dla obdarowanego dziecka. Pierwsze co kojarzy się z książką na komunię jest biblia, ale warto wybrać bardziej niestandardową pozycję, bo jest bardzo prawdopodobne, że biblię wręczy na pewno ktoś inny. Na rynku wydawniczym jest wiele ciekawych propozycji książek dopasowanych do wieku, można też szukać książek, które będą odpowiadały tematyką zainteresowań dziecka.

Kilka propozycji książkowych, które mogą być ciekawe dla dzieci w wieku komunijnym to:

– “Wielka sięga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach” Teresa Blanch , Anna Gasol

– ” Najpiękniejsze historie” Kevin DeYoung

– “Mali bohaterowie biblii” Benedicte Delelis, Sibylle Ristroph

– “Opowieści z Narnii” C.S.Lewis (tu najlepiej kupić całą serię)
– “Magiczne drzewo” Andrzej Maleszko (w serii ukazało się aż 10 książek)
 

Zwróć uwagę na zainteresowania dziecka

By prezent na komunię był udany warto zwrócić uwagę na zainteresowania dziecka. Jeśli młody człowiek ma jakieś pasję warto w tym kierunku poszukiwać tego idealnego prezentu. Dziecko, które uwielbia sport na pewno ucieszy się z roweru, to które lubi fotografować na pewno będzie szczęśliwe jeśli dostanie dobrej jakości aparat fotograficzny. Jeśli dziecko nie ma jakiś konkretnych zainteresowań warto rozbudzić jego pasję i kupić kreatywny zestaw “zrób to sam” np. obraz malowany po numerkach czy zestaw do robienia mydełek.

Prezent na komunię np. książki powinien przede wszystkim ucieszyć dziecko, nie zawsze trzeba wydawać na niego mnóstwo pieniędzy czasami liczy się bardziej pomysł i dobranie upominku pod konkretne dziecko.