Jaki prezent na komunię wybraćPierwsza Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego najbliższych. W tym dniu dzieci otrzymują od gości prezenty. Wiele osób zastanawia się, jaki prezent na komunię będzie najbardziej odpowiedni. Czy postawić na tradycję, czy może warto iść z duchem czasu?

Prezent skrojony na miarę!

Zanim wybierzemy się na poszukiwanie idealnego podarunku, warto zrobić małe rozeznanie. Dyskretnie zapytajmy dziecko bądź rodziców o marzenie. Oczywiście do takich pragnień należy podchodzić ze sporym dystansem. Nie musimy spełniać każdej zachcianki małego człowieka. Nigdy nie bierzmy kredytu żeby kupić wymarzony prezent na komunię. Jeżeli dysponujemy mniejszym budżetem, to możemy kupić skromniejszy prezent bądź kupić prezent razem z innymi gośćmi. Na przykład rodzice chrzestni mogą ofiarować wspólny podarunek. Dobrym pomysłem jest w miarę możliwości konsultacja z innymi gośćmi, dzięki temu unikniemy zdublowania prezentów. Co może być dość kłopotliwe, zwłaszcza dla ofiarodawcy…

Komunijne pewniaki 

Istnieje dość długa lista sztandarowych prezentów na Pierwszą Komunię. W czołówce na pewno znajdą się dewocjonalia. Medaliki, krzyżyki, obrazki ze świętymi czy piękne wydanie Biblii, to prezenty, które zawsze będą odpowiednie na tę właśnie okazję. Inny klasyczny prezent komunijny to rower czy zegarek. Oczywiście obecnie możemy zdecydować się na zakup bardziej zaawansowanego czasomierza, czyli smartwatcha. Taki prezent powinien spodobać się każdemu dzieciakowi. 

Jeżeli dziecko lubi aktywny tryb życia to możemy podarować mu sprzęt sportowy. Na przykład rolki czy hulajnogę. W sklepach sportowych znajdziemy mnóstwo  opcji do wyboru. W  razie wątpliwości warto poprosić sprzedawcę o fachową poradę.

Innym ciekawym prezentem może być wspólnie spędzony czas. Można zabrać dziecko na wycieczkę za miasto, do aqua parku, escape roomu… Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Najważniejsze, żeby dopasować atrakcję do preferencji małego człowieka. Prezent powinien sprawić mu jak najwięcej przyjemności…